ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudenti P3.A v IRISE

Praha G6.A
Voda - Vltava
Stáž na Krétě 2009
Okresní kolo ve florbalu chlapců
Fotba
Nultý ročník - I. setkání

Studenti P3.A v IRISE

Studenti P3.A v IRISE

Ve středu 5. prosince 2018 se studenti zúčastnili odborné exkurze ve vsetínské firmě IRISA, výrobní družstvo.

Měli možnost podívat se na ruční výrobu vánočních ozdob. Nejdříve navštívili foukárnu baněk, kde cesta baňky začíná. Proces výroby pokračuje stříbřením baňky. Poté nastává nejzajímavější fáze – baňka skončí v rukou malířek, které na nich vytvářejí ty nejkrásnější motivy. Hotová baňka se expeduje do různých koutů světa.

Exkurze byla zakončena v podnikové prodejně, kde byla možnost zakoupit baňky tradičních i netradičních tvarů; například okurku, kterou si Němci věšejí na svůj vánoční stromeček.

A co říkali studenti?

„Nejvíce mě překvapil prudký otevřený oheň ve foukárně, se kterým zaměstnanci zručně zacházeli. Uvědomil jsem si, že se chci více učit, abych tady dělal spíše šéfa“, uvedl student z P3.A.

Zajímavost na konec: v podniku jsme potkali absolventa naší školy, který v Irise pracuje v obchodním oddělení a jeho práce je zde velmi ceněna.

Nikola Ježová, Adéla Mišová, Nikol Panošová

Studenti P3.A v IRISE