ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVELETRH JA STUDENTSKÝCH FIREM BYL PRO LETOŠNÍ TŘEŤÁKY ÚSPĚŠNÝ

Okresní kolo přespolního běhu
Mikuláš ve školce
Konverzační soutěž v NJ
Vánoční volejbalový turnaj
Projekt Comenius - Německo
Exkurze M2.A do Pevnosti poznání Olomouc 21.11.2018

VELETRH JA STUDENTSKÝCH FIREM BYL PRO LETOŠNÍ TŘEŤÁKY ÚSPĚŠNÝ

05.04.2019

Ve čtvrtek 4. 4. v Galerii Harfa v Praze proběhl veletrh JA Studentských Firem, kterého se Střední škola Kostka letos zúčastnila již po páté. Firmy, které školu reprezentovaly, si říkaly CLOCK, za třídu P3.A a Rébus, za třídu P3.B.

Autobus se studenty třetích ročníků z podnikatelského oboru vyjížděl od školy již ve 2 hodiny ráno, a tak byl celý den pro všechny velice náročný. Po příjezdu se obě firmy ihned daly do chystání svých stánků, které je na veletrhu prezentovaly. V 10 hodin to pak celé vypuklo. Porota začala obcházet jednotlivé studentské firmy, se kterými vedla rozhovory na téma financí i marketingu a probírali úspěchy i neúspěchy firem za celý školní rok. Součástí byla prezentace na pódiu, kterou se jednotlivé firmy představily široké veřejnosti.

Obě z našich firem měly veliký úspěch. Firma CLOCK porotu zaujala svým originálním výrobkem a minimalistický přístupem. Na konci dne téměř neměli co prodávat, zájem byl hlavně o hodiny z gramofonové desky. Firma Rébus porotu zaujala také, nejvíce na pódiu svou prezentací na téma "Kdo jsme". O jejich výrobky, sešity, které si zákazník sám seskládá, byl rovněž veliký zájem. Zákazníci častokrát odcházeli s vizitkami pro budoucí spolupráci.

V 16 hodin si studenti konečně mohli oddechnout a již jen čekat na vyhlášení. Konkurence byla veliká, na veletrhu se sešlo 43 firem se skvělými nápady i podnikatelskými záměry. I přesto se jedné z našich firem, firmě Rébus, podařilo obsadit první místo v kategorii Prezentace na pódiu. Svým výkonem si vysloužili postup do velkého finale a získali možnost týdenní praxe v Coworkingovém centru firmy Microsoft v Praze. Tím však úspěch našich studentů neskončil. Kristýna Vodáková z P3.B si porotu získala svými komunikačními dovednostmi a vyhrála cenu Raifeissenbank Leadership Student Award.

Mladí podnikatelé jsou rádi za cenné zkušenosti, které jim program JA Czech umožnil získat a těší se, až je využijí v praxi.

Největší poděkovaní ovšem patří Ing. Martě Grigorovové a Ing. Radce Zbrankové za rady a hlavně za ochotu a čas s námi do Prahy jet.

Za studenty P3.A a P3.B
Nikol Panošová