FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVsetín proti chudobě 2019
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Florbal - okrsek chlapci 30.1.2019
Volby zástupců do krajského parlamentu mládeže
Krajské kolo biologické a chemické olympiády - Zlín 4.-5.4.2019
Lyžák - 3. ročníky
4. nultý ročník
Analýza vody v Bečvě s G4
Mikulášský volejbal
Divadlo pro školku

Vsetín proti chudobě 2019   

03.11.2019

V rámci projektu Česko proti chudobě a nerovnostem ve světě se na Vsetíně konalo již posedné žákovské sympózium s názvem: Vsetín proti chudobě - Vsetínské školy pro lepší svět. Akci organizovala LÍSKA z. s., Město Vsetína a Austin powder.

Klíčovými tématy letošního ročníku jsou:  Udržitelný rozvoj • Cíle udržitelného rozvoje •

• Odpovědná spotřeba – (ne)plýtvání potravinami. Zejména poslední téma je nám všem blízké, protože jak potravinami neplýtvat - na to dokáže přijít každý z nás. Jedna věc je, že naše rodiny mají dostatek peněz, abychom si mohli kupovat jídlo v dostatečném množství a kvalitě, a druhá věc je… nakupovat jen tolik, abychom vše stihli sníst a nemuseli potraviny vyhazovat do kontejnerů a na skládky. To už mnohým z nás tolik nejde…

Naši studenti z G2.A: Kristina Koutná, Dennis Muijsenberg, Simona Šarmanová, Terka Ježková a Vanesa Rovenská -  naši školu skvěle reprezentovali. Patřili k nejaktivnějším účastníkům a zpět, k nám do školy, přinášejí spoustu zkušeností, které budou moci využít při komunikaci se spolužáky.

 

Zkusme se zamyslet, jak méně plýtvat jídlem.

Nejen proto, že někde jsou děti, které hladoví, ba dokonce umírají hlady, ale také proto, že plýtvat jídlem, je jako plýtvat energií (i financemi), kterou jsme mohli využít jinak. Zkusme sledovat doma i ve škole, kolik odpadu vynášíme a kolik z tohoto odpadu je nespotřebované jídlo. Jsou to jednoduché počty. Naučme se fígle, které nám pomohou jídlem neplýtvat: chodit na nákup se seznamem, spotřebovat z lednice i spíže nejprve jídlo s blízkým datem spotřeby, nakupovat jen to, co jíme a sníme, chodit nakupovat najezení (ne hladoví – to pak máme velké oči) atd… třeba vás ještě nějaká další jednoduchá rada napadne.

Vsetín proti chudobě 2019
Vsetín proti chudobě 2019
Vsetín proti chudobě 2019
Vsetín proti chudobě 2019
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA