ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVsetín uctil památku obětí holocaustu

Výtvarné práce M1.A, M1.B - Vitráž
Studentské prezidentské volby
Třídní tabla 2012/2013
Praha P4.A
Lyžařský výcvik 2012
Vánoční volejbal
Den kníráčů 1.12.2017
2021-11-26 Memoriál Kateřiny Bělíkové

Vsetín uctil památku obětí holocaustu

26.01.2019

V pátek jsme si společně s celým Vsetínem a jeho čelními představiteli připomněli památku obětí holocaustu a poslali světu vzkaz, že se chceme podílet na předcházení zločinům proti lidskosti, pokud nám síly budou stačit.

Studentům naší školy nejsou problémy minulosti, ani současného světa, lhostejné a stejně tak nahlas vyjadřují vazbu ke svému městu, kde žijí anebo studují. Město Vsetín bylo válkou zasaženo, mnozí židovští obyvatelé byly odvlečeni do Terezína a následně do koncentračních táborů. Trpěli, umírali… a byly mezi nimi i děti. Domů se jich vrátilo minimum. A my na ty, kteří zemřeli, ale ani na ty, kteří to utrpení přežili, nechceme zapomenout… tak zněla slova žáků G1.A, kteří památku obětí připomněli.

Oficiální foto a článek na webu města zde !