ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVsetín uctil památku obětí holocaustu

Praha L4.A 2017
Florbal - okrsek dívky
Maturitní skupinky
Projekt CR & SR
Florbal Challenge - Brno 6.4.2018
Kostka na tripu 06.04.2018
Vznik redakce YCube
Stáž Řecko Kréta říjen 2008

Vsetín uctil památku obětí holocaustu

26.01.2019

V pátek jsme si společně s celým Vsetínem a jeho čelními představiteli připomněli památku obětí holocaustu a poslali světu vzkaz, že se chceme podílet na předcházení zločinům proti lidskosti, pokud nám síly budou stačit.

Studentům naší školy nejsou problémy minulosti, ani současného světa, lhostejné a stejně tak nahlas vyjadřují vazbu ke svému městu, kde žijí anebo studují. Město Vsetín bylo válkou zasaženo, mnozí židovští obyvatelé byly odvlečeni do Terezína a následně do koncentračních táborů. Trpěli, umírali… a byly mezi nimi i děti. Domů se jich vrátilo minimum. A my na ty, kteří zemřeli, ale ani na ty, kteří to utrpení přežili, nechceme zapomenout… tak zněla slova žáků G1.A, kteří památku obětí připomněli.

Oficiální foto a článek na webu města zde !