FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVyjdi ven a vyfoť strom
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Florbal cup 15.11. 2018
2019-11-20 Volejbal-turnaj 17.listopadu
2020-01-12 Lyžák 2. týden M2.A+P2.A+P2.B
Stáž Švýcarsko 09 (více na Rserver)
Volejbal - okres (dívky)
Dětský den - M1.A 5. 6. 2019
Praha P4.A
Stáž Španělsko

Vyjdi ven a vyfoť strom   

15.10.2020

 

Výzva pro všechny, kteří se umí dívat kolem sebe... pojďme ven a vyfoťme strom, který nás osloví...

Pošlete nám fotografii stromu s jeho příběhem (proč vás oslovil, čím vás zaujal - stačí věta, dvě, ale můžete napsat celý příběh...).

Muzeum regionu Valašsko, p. o. a Střední škola Kostka vyhlašují

celoroční projekt:  Strom a jeho příběh  //  Můj strom

 

Zašlete nám fotografii či kresbu stromu, ke kterému přidáte krátký příběh.

Práce budou průběžně publikovány na webu a Fb muzea, a v průběhu roku několikrát vyhodnocovány.

 

Jaroslavasevcikova@seznam.cz

V rámci vyhlášení 10. ročníku osvětové kampaně LÍSKY z. s., Stromy a my, jsme vyhlásili fotografickou soutěž Můj strom, která je časově ohraničena trváním kampaně, tedy do 31.10.2020. Cílem bylo vytáhnout naše studenty Střední školy Kostka, ale i jiné lidi, ven, do přírody a udělat fotografii stromu, který nám padl do oka, zaujal nás, povzbudil, „zpříjemnil nám svět“.

Myslíme si, že v současné nelehké „covidové době“ je příjemnou změnou vyrazit ven, jen tak v klidu, na vycházku, a rozhlížet se kolem. Proto chceme s Muzeem regionu Valašsko tuto akci prodloužit na celý rok, v rámci kterého připravíme další doprovodné aktivity v prostorách muzea, a vyzýváme mateřské školy, základní i další školy, dětské i seniorské kolektivy, ale i jednotlivce, aby nám zasílali fotografie nebo obrázky (kresby, malby, koláže...) stromu a k tomu krátký nebo i dlouhý příběh spojený se stromem či stromy.

 

Stromy jsou významnými prvky v krajině, působí jak esteticky, tak také funkčně, poskytují kyslík, ovlažují vzduch, voní, snižují teplotu, zadržují vodu, poskytují útočiště stovkám dalších organismů od jednobuněčných prvoků, přes mechy, hmyz, až po ptáky a savce, a možná je čas si to znovu pořádně připomenout a možná i prohlédnout... a to jsou ty příběhy, které chceme slyšet a číst. Z jedné školky nám poslaly děti (s paní učitelkou) foto svého oblíbeného stromu, který jim v létě poskytuje stín na školní zahradě, hrají si pod ním a děti nám poslaly i hry, které tu mohou realizovat, jedna studentka nám poslala foto stromu, pod kterým se jí skvěle učí, jiný student napsal, že až v době distanční výuky si pořádně všiml, že má z bytu výhled na nádherný buk, ve kterém posedávají ptáci a vůbec je tam živo... a to jsou příběhy, které nás inspirují, zajímají a jsou pro každého jednotlivce důležité. Je třeba si uvědomit, že když budeme chodit světem s očima otevřenýma, dívat se a vnímat, může nám to přinášet radosti.

 Není důležité zasílat fotografie na profesionální úrovni, ani ve vysokém rozlišení, ty si uložte u sebe, pro případnou výstavu. Kdyby ta situace nastala, požádáme vás o ně. Nám zasílejte fotografie (i kreseb a výtvarných prací) v maximálním objemu dat 2MB, a to na adresu: jaroslavasevcikova@seznam.cz. A nezapomeňte na příběh...

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA