ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVýstava Na stromech a konference Venku

Atletika

Výstava Na stromech a konference Venku

03.10.2021

Ve světovém týdnu důstojné práce (3.10. – 10.10.2021) pořádá naše škola spolu s Muzeem regionu Valašsko a organizací Fairtrade Česko a Slovensko výstavu Na stromech v zámeckém parku, u Horního náměstí.

Výstava zůstane po celý týden veřejně přístupná zdarma. Tématem celorepublikového výstavového happeningu na podporu důstojné práce je letos život pěstitelů bavlny s názvem Život v bavlně.

Naše škola nese certifikát Fairtradová škola, není nám lhostejný osud a pracovní podmínky nikoho, kdo pěstuje bavlnu i na naše oděvy. Zasazujeme se za důstojné pracovní podmínky, bezpečnost a ochranu zdraví všech, kteří pracují. Situaci v cizích zemích nemůžeme přímo měnit, ale můžeme o tom mluvit a vyjádřit podporu těm, kteří jsou součástí nekalých praktik nadnárodních společností.

Na výstavu Vás srdečně zveme.

V případě příznivého počasí vydrží plakáty na stromech až do soboty 10.10.2021, v případě deště může být výstava ukončena dříve, pokud budou plakáty poškozeny.

V rámci víkendu proběhla konference organizace LÍSKA, z. s. s atraktivním názvem VENKU. Byla určena učitelům od mateřských, přes základní až po střední školy, ale zejména koordinátorům environmentální výchovy na školách. Také jsme se zapojili. Za organizační pomoc patří díky studentce Kristině Koutné (G4.A).

Na-stromech-park.
konf-VENKU