ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVýuka mimo školní lavice

Jazykový pobyt - Německo
Volejbal
Lyžak Kohútka
Adaptační kurz G4.A 6.9.2018
Španělsko
Darování krve
Pětiboj
Seznamovací stáž studentů - Itálie 2012

Výuka mimo školní lavice

19.09.2019

O přírodě se učíme v přírodě a když to dává smysl, vytrácíme se ze školních lavic a jdeme se učit do přírody. Daří se nám to na podzim a na jaře v předmětu Základy přírodních věd. Témata jako ekologie, péče o krajinu, zásady udržitelného rozvoje a ochrana tvorba životního prostředí se vyučují nejlépe na místech, kde přímo vidíme konkrétní příklady toho, jak člověk krajinu ovlivňuje. Pravidelně se učíme na naučné stezce příroda vsetínských parků v Panské zahradě. Aktuálně je tu instalovaná i nová stezka pro mladší děti, kterou jsme si s chutí také prošli. I v tak malém prostoru uprostřed města je vidět stopy dopadu současného klimatu. Přes časté deště, není půda mokrá a voda z krajiny odtéká, listnaté stromy jsou napadeny parazitickým jmelím, smrky se pokusil napadnout kůrovec, ale zatím neuspěl a parkem si mašírují šiky hlodavců. Ale dají se pozorovat i příjemnější situace, například užovka lovící v rybníčku, nebo brhlík pobíhající po mohutném kmeni stromu.

Výuka mimo školní lavice