FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaVýuka mimo školní lavice
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Lyžák - G4A, P2.A, P2.B
Lyžák
Praha G6.A
Florbalový turnaj - dívky
Mikulášská laťka
Fotbalový turnaj tříd 09
Piknik s Charitou Vsetín M1.A 26.6.2019

Výuka mimo školní lavice   

19.09.2019

O přírodě se učíme v přírodě a když to dává smysl, vytrácíme se ze školních lavic a jdeme se učit do přírody. Daří se nám to na podzim a na jaře v předmětu Základy přírodních věd. Témata jako ekologie, péče o krajinu, zásady udržitelného rozvoje a ochrana tvorba životního prostředí se vyučují nejlépe na místech, kde přímo vidíme konkrétní příklady toho, jak člověk krajinu ovlivňuje. Pravidelně se učíme na naučné stezce příroda vsetínských parků v Panské zahradě. Aktuálně je tu instalovaná i nová stezka pro mladší děti, kterou jsme si s chutí také prošli. I v tak malém prostoru uprostřed města je vidět stopy dopadu současného klimatu. Přes časté deště, není půda mokrá a voda z krajiny odtéká, listnaté stromy jsou napadeny parazitickým jmelím, smrky se pokusil napadnout kůrovec, ale zatím neuspěl a parkem si mašírují šiky hlodavců. Ale dají se pozorovat i příjemnější situace, například užovka lovící v rybníčku, nebo brhlík pobíhající po mohutném kmeni stromu.

 

Výuka mimo školní lavice
Výuka mimo školní lavice
Výuka mimo školní lavice
Výuka mimo školní lavice
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA