ÚvodKostka školaO školeKostka školaŠkolné a stipendia

Akademie II. - profi (více Rserver)
Volejbal + Florbal
Expo - Itálie
DM - Vítání prváků
První příjezd školního autobusu
Vánoční turnaj
Okresní kolo ve florbalu chlapců

Školné a stipendia

Střední škola Kostka ve Vsetíně je privátním vzdělávacím zařízením, klienti přispívají na provoz školy a domova mládeže následujícím způsobem:

Školné

2.200,- Kč / měsíc

* V 1., 2., a 3.ročníku se hradí 12x ročně, ve 4. ročníku 10x ročně.

Ubytování *

* Ceny za ubytování platné pro studenty, ubytované od 1. září 2014

* Snídaně, oběd (výběr ze dvou jídel) a večeře

Stipendia

Široká nabídka finančních ocenění výborných studijních výsledků a stipendií eliminujících finanční náročnost studia soukromé školy by měla i v letošním roce motivovat stávající studenty i nové uchazeče o studium naší školy.

FREE STUDY

Studium s nulovým školným pro žáky 9. tříd, kteří mají na vysvědčení v 2. pololetí 8. třídy nebo v 1. pololetí 9. třídy nejvíce jednu chvalitebnou. (U šestiletého gymnázia jsou stejná kritéria uplatňována na prospěch v šesté resp. sedmé třídě.)

Sociální stipendia

Zájemci o studium, jež žijí pouze s matkou či pouze s otcem, kteří jsou samoživitelé a druhý z rodičů zanedbává placení příspěvků dle rozhodnutí soudu, mohou ještě před vyplněním přihlášky ke studiu požádat vedení školy o udělení sociálního stipendia. Vedení školy na základě písemné žádosti podepsané zákonným zástupcem studenta rozhodne do sedmi dnů o tom, zda formou sociálního stipendia sníží školné. Školné může být sníženo až o 50% po celou dobu studia.
Zájemce o studium tak před odevzdáním přihlášky ke studiu na své základní škole bude dopředu vědět, za jakých finančních podmínek může být ke studiu přijat.

Zvláštní stipendium

Zcela samostatnou oblast zahrnuje zvláštní stipendium. Jde o finanční odměnu udělovanou jednorázově studentům, kteří mimořádným činem či dosažením významného úspěchu na sportovním, kulturním, uměleckém či vědeckém poli přispěli individuálnímu nebo obecnému pokroku a přispěli tím samozřejmě i k dobrému jménu naší školy. Jde o částku od 1.500,- Kč do 15.000,- Kč vyplácenou vždy jednorázově a předávanou slavnostně společně s pamětním listem.

Rodinná stipendia

Ve škole jsme měli už řadu případů, kdy v různých ročnících studovali sourozenci. Abychom eliminovali finanční náročnost vůči rodinným rozpočtům, udělujeme od září 2003 nově nastupujícím sourozencům tzv. rodinné stipendium. Tzn., že mladší sourozenec bez ohledu na to, zda starší sourozenec studium řádně ukončil, či ještě studuje, obdrží 50% slevu na školném.

Prospěchová stipendia

Tradiční prospěchová stipendia se týkají všech stávajících studentů čtyřletého a šestiletého studia. Prospěchové stipendium se vyplácí měsíčně, a to vždy na základě studijních výsledků studenta v předcházejícím pololetí. Po dobu pěti měsíců tak student vždy sklízí ovoce své předcházející práce.

Jak tedy stipendium vypadá ve finančním vyjádření?

Prospěchová stipendia jsou nárokovou záležitostí studenta, existuje pouze jediné omezení. Nelze je kumulovat s programem FREE STUDY, sociálním stipendiem nebo rodinným stipendiem. Záleží vždy na studentovi, pro který stipendijní program se rozhodne. Se zvláštním stipendiem lze prospěchové stipendium kombinovat.