ÚvodKostka školaAktualityKostka školaTestování IQ na Kostka škole 2. 5. 2017

Maturity

Testování IQ na Kostka škole 2. 5. 2017

24.04.2017

Milí studenti, máte další možnost nechat si otestovat při oficiálním testování výši svého IQ.

Testování se uskuteční v úterý 2. 5. 2017 v 13.30 hod., sraz zájemců proběhne před ředitelnou školy v 13.25 hod.!

Zúčastnit testování se mohou jak studenti naší školy, tak jejich rodinní příslušníci či studenti jiných škol a zájemci z řad veřejnosti.

Zájemci mají možnost hlásit se buď přímo u pana ředitele PaedDr. Karla Kostky, MBA, Ph.D., který je testujícím mensy jmenovaným pro oblast zlínského kraje, nebo elektronicky na stránkách mensy - www.mensa.cz.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Test trvá 40 minut a lze jej opakovat maximálně třikrát za život s minimálně roční přestávkou mezi jednotlivými pokusy. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, obdrží od vedení Mensy certifikát o absolvování s udaným IQ. Tento certifikát má mezinárodní platnost.

Mensa byla založena roku 1946 v Oxfordu.

Je celosvětovým nevýdělečným apolitickým sdružením nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání. Základ organizace tvoří nadnárodní Mensa International. Pod jejím dozorem pak vznikají a působí jednotlivé národní pobočky.

Jednou z nich je i Mensa České republiky, která vznikla po rozpadu federace z Mensy Československo.

Střední škola Kostka ve Vsetíně je testovacím místem Mensy určeným pro střední Moravu, testování se ovšem mohou bez omezení zúčastnit i zájemci z celé republiky či ze zahraničí.

Výsledek testu je přísně chráněn proti zneužití, dozvídá se o něm pouze testující, testovaný a hlavní psychoplog Mensy.

Jaké je hlavní poslání Mensy?
Ve stanovách je zakotveno, že cílem Mensy je využití inteligence ve prospěch lidstva. Jedná se zejména o podporu výzkumu vlastností, znaků i využití inteligence jako takové. Například v USA působí nadace MERF (Mensa Education and Research Foundation), která má status poradního hlasu v UNESCO atd. Více na stránkách mensy: www.mensa.cz