FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaDen pro přírodu a řemesla
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
2. nultý ročník
Lyžařský Kurz 2009/2010
Slavnostní otevření redakce YCube
Předvánoční odpoledne s lyceem
Talentové zkoušky 26.1.2011
Vánoční jarmark + koncert ZUŠ 13. 12. 2018
Vánoční volejbal
Nultý ročník - 4. setkání

Den pro přírodu a řemesla   

01.06.2018

Ve středu 30. 5. 2018 se konal ve vsetínské Panské zahradě Den pro přírodu a řemesla. Studenti naší Střední škola Kostka se zapojili velmi aktivně.

V rámci podnikatelského sektoru zaměřeného na region a tradice, představili naši studenti své studentské firmy pod vedením paní učitelky Grigorovové a paní učitelky Zbrankové. A školu reprezentovali vynikajícím způsobem, působili vstřícně, mile a profesionálně. Ohlasy návštěvníků byly víc než kladné, často až nadšené.

Studenti ze třídy P1.B se zase zapojili jako organizátoři akce. A neměli to lehké. Byli na stanovištích mezi prvními a od samého počátku pečovali o regionální výrobce, podíleli se na jejich aktivitách, spolupracovali s nositeli regionálních tradic a pečovali o návštěvníky, zejména děti z mateřských škol, odpoledne pak o školní družiny a rodiny s dětmi.

A že bylo o koho se starat, na akci dorazilo přes 1380 návštěvníků.

Naším úkolem bylo zejména obsluhovat tzv. „Vodní bar“, kdy vodu nám dodal VAK Vsetín a bio-sirupy do vody pak Hostětín. Jiná skupina studentů pečovala o držitele valašských tradic, například pana Martina Filu, který předvedl pletení slaměných ošatek, nebo o paní Alenku Dýnkovou, která představila valašský kroj v mnoha podobách, a bylo možné i zakoupit krásné valašské panenky, a paní Ivana Žídková s ukázkami paličkování… tam všude se mladí mohli přiučit a bylo vidět, že už uvažují o tom, jak bude jednou vypadat jejich podnikání. Ono být nositelem regionálních tradic, to vyžaduje kumšt, umění, trpělivost, ale přináší jistě i uspokojení a radost a to vše naši studenti na těchto stanovištích zakusili. Věříme, že jim to bude k užitku.

Zpětná vazba na naše působení na akci byla jen a jen kladná. Studenti byli vstřícní, pracovití a velmi ochotní pomoci kdykoliv bylo třeba, navíc velmi citlivě a ochotně nabízeli pomoc navíc, byli zvídaví a měli chuť se cosi nového naučit.

A za to jim patří velké poděkování!

 

Jaroslava Ševčíková

Fotogalerie zde

 

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA