ÚvodKostka školaAktualityKostka školaDen pro přírodu a řemesla

Stáž Španělsko
Projekt Comenius - Německo
Itálie - Rimini 2014
Ples
Volejbal dívky a hoši
Předvánoční odpoledne s lyceem

Den pro přírodu a řemesla

01.06.2018

Ve středu 30. 5. 2018 se konal ve vsetínské Panské zahradě Den pro přírodu a řemesla. Studenti naší Střední škola Kostka se zapojili velmi aktivně.

V rámci podnikatelského sektoru zaměřeného na region a tradice, představili naši studenti své studentské firmy pod vedením paní učitelky Grigorovové a paní učitelky Zbrankové. A školu reprezentovali vynikajícím způsobem, působili vstřícně, mile a profesionálně. Ohlasy návštěvníků byly víc než kladné, často až nadšené.

Studenti ze třídy P1.B se zase zapojili jako organizátoři akce. A neměli to lehké. Byli na stanovištích mezi prvními a od samého počátku pečovali o regionální výrobce, podíleli se na jejich aktivitách, spolupracovali s nositeli regionálních tradic a pečovali o návštěvníky, zejména děti z mateřských škol, odpoledne pak o školní družiny a rodiny s dětmi.

A že bylo o koho se starat, na akci dorazilo přes 1380 návštěvníků.

Naším úkolem bylo zejména obsluhovat tzv. „Vodní bar“, kdy vodu nám dodal VAK Vsetín a bio-sirupy do vody pak Hostětín. Jiná skupina studentů pečovala o držitele valašských tradic, například pana Martina Filu, který předvedl pletení slaměných ošatek, nebo o paní Alenku Dýnkovou, která představila valašský kroj v mnoha podobách, a bylo možné i zakoupit krásné valašské panenky, a paní Ivana Žídková s ukázkami paličkování… tam všude se mladí mohli přiučit a bylo vidět, že už uvažují o tom, jak bude jednou vypadat jejich podnikání. Ono být nositelem regionálních tradic, to vyžaduje kumšt, umění, trpělivost, ale přináší jistě i uspokojení a radost a to vše naši studenti na těchto stanovištích zakusili. Věříme, že jim to bude k užitku.

Zpětná vazba na naše působení na akci byla jen a jen kladná. Studenti byli vstřícní, pracovití a velmi ochotní pomoci kdykoliv bylo třeba, navíc velmi citlivě a ochotně nabízeli pomoc navíc, byli zvídaví a měli chuť se cosi nového naučit.

A za to jim patří velké poděkování!

Jaroslava Ševčíková

Fotogalerie zde