FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExkurze do Osvětimi
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Recitační soutěž
Vánoční Vídeň 2016
Praktická maturita 15.4.2011
Exkurze do Osvětimi 09
Konverzační soutěž NJ 2017
Třídní tabla 2015_2016
1. Nultý ročník - G.J.
Florbal

Exkurze do Osvětimi   

04.04.2017

Jedno ze základních témat výuky dějepisu představuje období druhé světové války. A je to téma, kupodivu, oblíbené. Snad díky válečným filmům, jednoduchému rozdělení bojujících stran na ty „dobré a špatné“, možná v tom hraje roli i rozsah tohoto konfliktu, který prožily ještě naše babičky. Abychom ale měli celistvý obraz o druhé světové válce, je nezbytné navštívit jeden z jejích hlavních symbolů. Osvětim. Vyhlazovací tábor, kde nacistický režim a jeho představitelé vytvořili továrnu na smrt. Smrt více než 1,5 milionu lidí.

A kdo alespoň jednou v životě nenavštíví toto místo, těžko pochopí, jak hroznou událostí druhá světová válka byla, a jak cenný dar je období míru, v němž žijeme. Ať si naříkáme na množství starostí, jež nám přináší postmoderní život, zdaleka se nerovná utrpení, jež přinesl život moderní. Exkurze nás přenesla do stále živé minulosti a já budu věřit, že všichni její účastníci pochopili, jaké poselství do dnes Osvětim nese.  

Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
Exkurze do Osvětimi
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA