ÚvodKostka školaAktualityKostka školaOceňování bezpříspěvkových dárců krve v zámku Vsetín s účastí studentů z Kostky

Mikulášský turnaj
Sportovní den 29.6.2010
2. nultý ročník
Florbalový turnaj - chlapci
Olympijský park - Letná
Přednáška polárníka pana Pavlíčka
Memoriál K. Bělíkové - 11. ročník

Oceňování bezpříspěvkových dárců krve v zámku Vsetín s účastí studentů z Kostky

19.09.2017

Dne 14. září 2017 proběhlo v prostorách Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně tradiční poděkování a oceňování bezpříspěvkových dárců krve z celého okresu Vsetín.

Také studenti SŠ Kostka se aktivně zapojují do darování krve, i když na Jánského plakety ještě nedosáhli, nicméně, projevili svou úctu a respekt k těm, kdo darují krev pravidelně a dlouhodobě. Studentky G2.A Karolína Vávrová, Anna Ševčíková a studentky M1.A Pavla Drahoňovská a Jenifer Návratová se aktivně podílely na organizaci akce v zámku Vsetín.

Jaké ocenění bezpříspěvkoví dárci krve přebírají? Jsou to:

-odznak kapky krve za první darování

-bronzovou medaili prof. doktora Jana Jánského za dosažených 10 odběrů

-stříbrnou medaili za 20 odběrů

-zlatou medaili za 40 odběrů

-Zlatý kříž ČČK třetí třídy za 80 odběrů -oceňujeme

-zlatý kříž ČČK druhé třídy za 120 odběrů – oceňuje ZK

-zlatý kříž ČČK první třídy za 160 odběrů

-Plaketu ČČK Dar krve-dar života za 250 odběrů

Patřičného počtu odběru dosáhlo letos k 14. 9. 2017 přesně 120 „hrdinů“ nové doby ze Vsetínska, kteří nabízejí nezištně kus sebe, svou krev, pro záchranu zdraví a často i životů druhých.

Bronzovou plaketu prof. doktora Jana Jánského obdrželo 62 dárců za dosažených 10 odběrů, 27 dárců obdrželo stříbrnou za 20 odběrů a 23 dobrovolných dárců krve podrželo zlatou Jánského plaketu za 40 odběrů krve. Mezi námi na Vsetínsku jsou ale i tací, kteří si odnesli Zlatý kříž ČČK třetí třídy za 80 odběrů, těch bylo v letošním roce 7.

Zlatý kříž druhé třídy za 120 odběrů obdrží jeden dobrovolník, který ho převezme v rámci krajského oceňování ve Zlíně.

Všem, kdo se podíleli na důstojném předávání ocenění, tedy i studentkám Střední školy Kostka, patří velký dík. Dárci krve, si naši pozornost zaslouží.

Článek na webu Města Vsetín s fotografiemi z akce je zde:

Jaroslava Ševčíková