FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Předávání maturitních vysvědčení
Filharmonie - Zlín
Lyžák - 2. ročníky
Stolní tenis
Exkurze do švýcarské banky UBS
Kostka na tripu 06.04.2018
Helloween

Studenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem   

07.12.2017

Studenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem

Je čas Vánoc a ty jsou dobou, kdy si lidé pomáhají. Studenti Střední školy Kostka se rozhodli pomoci také a to v rámci projektu sdružení Šance Olomouc, která pomáhá onkologicky a hematologicky nemocným dětem.

Občanské sdružení Šance vzniklo na podporu a pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Aby mohl pomoci každý, vznikl projekt Vánoční hvězda, a my se do něj zapojili prostřednictvím paní Miroslavy Kubicové.

Úzkost a znepokojení v očích dítěte není to, co si přejeme vidět. Sice dětem nemůžeme pomoct tak, jako lékařský personál, můžeme jim však pomoct alespoň příspěvkem na rozvoj jejich prostředí, kde tráví mnoho času. Vidět záblesk štěstí v jejich očích a náznak úsměvu na tvářích je pak dobrým pocitem pro nás, i jejich rodiče a blízké.

Také Střední škola Kostka přispěla, akci u nás organizovaly paní vychovatelka Kateřina Kučerová a učitelka Jaroslava Ševčíková, které poskytly každému zájemci informace o projektu. Do vysvětlování se zapojily i studentky prvních ročníků. Každý ze studentů či učitelů měl možnost si zakoupit tuto květinu. Dohromady jsme si do školy objednali osmdesát šest květin, které nám přivezli až do školy.

Bylo kouzelné sledovat, jak si každý s pocitem štěstí odnášel tu svou vánoční hvězdu v náručí. Odnášel si zároveň osobní radost, ale daroval i naději a spokojenost nemocným dětem, což v sobě každá květina ukrývá a bude to všem připomínat po celou dobu Vánoc.


Nikol Panošová,

 

třída P2.A

Studenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem
Studenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA