ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem

Vánoční večírek
Atletika
Basketbalový turnaj
Kloboukový den
Maturitní skupinky
Exkurze do Osvětimi 09
Rádio vysílá žívě

Studenti Kostky pomohli onkologicky nemocným dětem

Je čas Vánoc a ty jsou dobou, kdy si lidé pomáhají. Studenti Střední školy Kostka se rozhodli pomoci také a to v rámci projektu sdružení Šance Olomouc, která pomáhá onkologicky a hematologicky nemocným dětem.

Občanské sdružení Šance vzniklo na podporu a pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Aby mohl pomoci každý, vznikl projekt Vánoční hvězda, a my se do něj zapojili prostřednictvím paní Miroslavy Kubicové.

Úzkost a znepokojení v očích dítěte není to, co si přejeme vidět. Sice dětem nemůžeme pomoct tak, jako lékařský personál, můžeme jim však pomoct alespoň příspěvkem na rozvoj jejich prostředí, kde tráví mnoho času. Vidět záblesk štěstí v jejich očích a náznak úsměvu na tvářích je pak dobrým pocitem pro nás, i jejich rodiče a blízké.

Také Střední škola Kostka přispěla, akci u nás organizovaly paní vychovatelka Kateřina Kučerová a učitelka Jaroslava Ševčíková, které poskytly každému zájemci informace o projektu. Do vysvětlování se zapojily i studentky prvních ročníků. Každý ze studentů či učitelů měl možnost si zakoupit tuto květinu. Dohromady jsme si do školy objednali osmdesát šest květin, které nám přivezli až do školy.

Bylo kouzelné sledovat, jak si každý s pocitem štěstí odnášel tu svou vánoční hvězdu v náručí. Odnášel si zároveň osobní radost, ale daroval i naději a spokojenost nemocným dětem, což v sobě každá květina ukrývá a bude to všem připomínat po celou dobu Vánoc.

Nikol Panošová,

třída P2.A