FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudenti Kostky v Barevném světě
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Florbal - okrsek muži
Kostkatlon - závod dvojic
Stáž Španělsko - 08
Morava - voda - 09
Fotbalový turnaj tříd 09
Projekt CR & SR
Nultý ročník - 3. setkání
Fialový den 2010

Studenti Kostky v Barevném světě   

11.12.2017

Studenti druhého ročníku oboru Ekonomika a podnikání Střední školy Kostka se v rámci předmětu Základy přírodních věd vydali odhalit tajemství barev v přírodě, a to jak z hlediska přírodovědného, chemického, tak zejména z pohledu fyzikálního.

V Muzeu regionu Valašsko, Vsetín v této době probíhá interaktivní výstava s názvem Barevný svět a lektor muzea, Mgr. Jan Husák, připravil pro studenty jednak komentovanou prohlídku výstavy, ale také soutěž ve znalostech a vědomostech z optiky, oboru fyziky, který se právě barvami a světlem zabývá.

Pravděpodobně si ze školy budeme všichni pamatovat, že světlo je elektromagnetické vlnění, vyvolávající v lidském oku vjem zvaný vidění a možná i to, že se šíří pro nás nepředstavitelnou, obrovskou rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu. Možná si vzpomeneme i na skutečnost, že světlo různých frekvencí vyvolává u člověka různý zrakový vjem, který definujeme jako barvu světla, a to od fialové o vlnové délce 390 nm až po červenou o vlnové délce 700 nm. Na výstavě si ale můžeme dokonce i v praxi vyzkoušet šíření světla, odraz a lom, nebo si pohrát se skládáním barev, či sledovat vazbu mezi zvukem a barvou. Některé barevné iluze vytvářeli studenti dokonce vlastním tělem, jiné s pomocí speciálních přístrojů. V každém případě se o optice dozvěděli spoustu zajímavých informací, které díky praktickým ukázkám zůstanou uložené v jejich myšlení jako nově nabyté vědomosti.

K nejlepším znalcům optiky se zařadili Jirka Čáník, Matěj Koňař, Petr Mikulenčák, Bára Krbová, Adéla Blažková, Ondřej Škoda, Kristýna Vodáková, Tereza Holíčková, Eliška Hrabcová, Adéla Měrková, Radka Šánková, Dan Žlebek, Nicola Khamlichi a Natálie Křapová.

Čas strávený ve vzdělávací výstavě v Muzeu regionu Valašsko, přestože byl studenty hodnocen z velké části jako zábava, byl ale hlavně výukou. Optickou laboratoř s vybavením, které je součástí této výstavy, najdeme v málokteré střední škole, a proto stojí za to vážit cestu na Vsetínský zámek a výstavu vidět a hlavně zažít a poučit se. My jsme si to opravdu užili a naše poděkování patří lektorovi Muzea Mgr. Husákovi.

Studenti P2.A,B a Jaroslava Ševčíková

Střední škola Kostka

Studenti Kostky v Barevném světě
Studenti Kostky v Barevném světě
Studenti Kostky v Barevném světě
Studenti Kostky v Barevném světě
Studenti Kostky v Barevném světě
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA