FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaÚvod do studia praxe...
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Konverzační soutěž NJ 2017
1. nultý ročník
Florbal - dívky
1. nultý ročník 2017-2018
Poslední zvonění a pasování
Řecko
Výlet na stáži v Německu (více Rserver)
Stužkovací ples

Úvod do studia praxe...   

24.11.2017

V hodině pedagogiky si pro nás paní učitelka připravila speciální překvapení. Vzala nás na exkurzi do úplně nové a ještě voňavé mateřské školy Kostka, konkrétně do oddělení s názvem Sluníčka.

Naše exkurze byla rozdělena na dva dny. První den (ve čtvrtek) nám děti spolu s paní učitelkou ukázaly, jak probíhá jejich každodenní program. Učily se poznávat barvy formou různých her, zpívaly nám písničky, tančily a cvičily na hudbu, učily se vytleskávat rytmus a taky nám řekly anglickou říkanku. Používaly u toho různé pomůcky, což se mně osobně líbilo, protože jim to tímto paní učitelka ozvláštnila a děti pak byly více aktivní. První den exkurze se nám všem velmi líbil a my jsme mohly zjistit, že to paní učitelka v mateřské školce nemá tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Už jen proto, že do téhle školky můžou chodit děti od dvou let, takže spoustu věcí ještě sami nezvládají a paní učitelka jim musí hodně pomáhat. Tento první den jsme měly možnost poznat, jak to v mateřské škole chodí, jak mateřská škola vypadá a jakým způsobem se v ní s dětmi pracuje.

Druhý den jsme školku navštívily po obědě, děti zrovna spinkaly a my jsme dostaly bojový úkol být tak potichu, abychom je nevzbudily. Paní učitelka si pro nás připravila prezentaci se spoustou zajímavých informací o celé Mateřské škole Kostka. Dozvěděly jsme se důležité informace o školním vzdělávacím programu, o provozní době školky, o režimu dětí, o hlavních cílech (vnímat změny, být tvůrčí, mít představivost, základy slušného chování,…). Za domácí úkol jsme si měly připravit jednu otázku, která by nás zajímala a na tu nám následně paní učitelka odpověděla. Zajímalo nás například, jak se řeší některé problémové situace v mateřské škole, nebo jak bychom se na praxi měly chovat, abychom se ukázaly v tom nejlepším světle. Dokonce jsme se i společně zasmály.

Myslím, že tahle dvoudenní exkurze pro nás na začátek pedagogiky byla velice zajímavá a doufáme, že se za dětmi do Sluníček ještě někdy zastavíme. I když nejsou stavební úpravy budovy, ve které je nová mateřská škola umístěna stále dokončeny, celá mateřská škola na nás působila velmi příjemně. Paní učitelky pracují s novými moderními pomůckami a děti mohou využívat nové hračky a didaktické pomůcky.

Moc děkujeme paní učitelce z mateřské školky Martině Koňaříkové i dětem, ale dále bychom chtěly poděkovat paní učitelce Vaňkové, která nám tuto exkurzi zařídila.

 

Isabela Plánková M1.A

Úvod do studia praxe...
Úvod do studia praxe...
Úvod do studia praxe...
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA