ÚvodKostka školaStudijní programyKostka školaGymnázium

Fotbalový turnaj tříd 09

Gymnázium

Profil absolventa

Obor určený primárně pro studijní typy žáků základních škol, kteří chtějí poslední dva roky základní školní docházky intenzivně rozvíjet své myšlení a vzdělávat se plnějším, aktivnějším a tvořivějším způsobem v podnětné atmosféře malého třídního kolektivu.

Šestiletý cyklus dává optimální možnosti vytěžit maximum z gymnaziálního vzdělávacího programu a být tak špičkově připraven k následnému vysokoškolskému studiu.

Možnost studia pro deváťáky

I v letošním roce bude doplněna tercie šestiletého gymnázia nadanými deváťáky, úspěšnými uchazeči o čtyřletý maturitní cyklus.

Vyšší stupeň gymnázia zajistí díky výrazně individualizovanému studiu s nadstandardní možností humanitní nebo přírodovědné specializace špičkovou přípravu jak studentům, kteří se v budoucnu chtějí věnovat medicíně a přírodním vědám, tak těm, kteří uvažují o studiu historie, práva, psychologie nebo žurnalistiky.

• Podání závazné přihlášky ke studiu do 1. března 2017
  • Úspěšné vykonání (státní) přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky
  • Doporučený studijní průměr z pololetí 7. třídy (všechny předměty) -  1,5
  • Prokázání zájmu o studium oboru - např. účast v soutěžích, kroužcích apod.