ÚvodKostka školaStudijní programyKostka školaTělesná výchova a sport

Ocenění účastníků prezentiády a fin. gramotnosti
Plavecká soutěž měst
Kostka-florbal 31.3.2016
Mladý Umělec 2011
Přednáška polárníka pana Pavlíčka
Florbal - okrsek dívky
Výlet 1.B
Anglie Hastings 15-21.4. 2018

Tělesná výchova a sport

Cílem tohoto odborného zaměření oboru Pedagogické lyceum je poskytnout žákům prohloubené vzdělání a vhled do problematiky tělesné výchovy a sportu.

Žáci jsou vedeni k tomu, aby se orientovali v oblastech týkajících se tělesné výchovy a sportu (teorie tělesné výchovy, druhy sportu, sportovní trénink, řízení systému tělesné výchovy a sportu), rozvíjeli svoji sportovní výkonnost, byli připraveni k terciárnímu vzdělávání v příslušných oborech a vytvořili si reálnou představu o uplatnění v této oblasti.

Zaměření je určeno žákům, kteří buď aktivně pěstují výkonnostní sport, nebo mají vztah k tělesné výchově a pohybovým činnostem a mají zájem a předpoklady pro toto studium.

Vzdělávání směřuje k tomu, aby žáci:

- vnímali pohybové činnosti nejen jako zdroje zdravotních účinků, ale i jiných prožitků, a dokázali přenášet pozitivní postoj k pohybu (s působením na rozvíjení emocí a sociálních vztahů) na ostatní;

- usilovali o vlastní pohybové zdokonalování a zvyšování výkonnosti; hlouběji poznali základní modely sportovního tréninku, jeho nároky a prostředí;

- se naučili hodnotit konkrétní jevy související se zdravím, posuzovat kvalitu podstatných částí pohybu;

- orientovali se v aplikované tělesné výchově;

- chápali psychiku lidí působících ve sportu, sociální aspekty i výchovnou roli sportu v životě;

- aktivně naplňovali olympijské myšlenky;

- poznali systém tělesné výchovy a sportu včetně potřeb managementu a marketingu.

Profil absolventa

Pedagogické lyceum je čtyřletý maturitní obor určený uchazečům se zájmem o humanitní obory, pedagogiku, psychologii, esteticko-výchovné disciplíny (výtvarnou a hudební výchovu), tělesnou výchovu a cizí jazyk, kteří chtějí po ukončení studia dále pokračovat ve vysokoškolském studiu zejména na humanitně orientovaných fakultách.

Učební plán

Dle níže uvedeného učebního plánu je výuka realizována od školního roku 2015/16 počínaje 1. ročníkem.

Ke stažení v PDF vč. doprovodných vysvětlivek a přehledu rozpracování RVP.

Od 1.9.2018 bude výuka zahájena podle nového Školního vzdělávacího programu. Učební plán bude zveřejněn zde, do konce listopadu 2017.

• Podání závazné přihlášky ke studiu do 1. března 2018
  • Úspěšné vykonání (státní) přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky
  • Doporučený studijní průměr ze ZŠ (všechny předměty) -  1,8