FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaProjektyKostka školaZvýšení kapacity a kvality vzdělávacích aktivit SŠ Kostka (2016-2017)
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Krajské kolo biologické a chemické olympiády - Zlín 4.-5.4.2019
Studentské prezidentské volby
ústní maturita
Poslední zvonění
Maturitní skupinky 2024
2022-01-02 Lyžák - 1. týden
Průvodcovské zkoušky 09
Vánoční jarmark + koncert ZUŠ 13. 12. 2018

Zvýšení kapacity a kvality vzdělávacích aktivit SŠ Kostka (2016-2017)   

Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění absolventůna trhu práce prostřednictvím rozšíření stávajících výukových prostor a pořízení moderního vybavení. Realizace projektu zajistí dostatek vlastních výukových prostor, jejichžprostřednictvím dojde k navýšení kapacity odborných učeben SŠ.

Na projekt je poskytována finanční podpora z EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu - Výzva č. 33 - Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol. 

Předmětem projektu je zvýšení kapacity a kvality vzdělávání v SŠ zahrnující:

 

Zdůvodnění potřebnosti

Budova školy na adrese Pod Pecníkem 1666 ve Vsetíně, byla postavena před více jak 20 lety a byla projektována pro komfortní výuku 8 tříd. Další budova školy byla postavena v roce 2001. I přes průběžné stavební úpravy těchto dvou budov je při stávajícím vývoji školy prostorová kapacita obou budov nedostačující. S vývojem jednotlivých oborů se postupem času začali na škole vyučovat předměty, které vyžadují speciálně upravené učebny (např. laboratoře,učebny jazyků a digitálních technologií). Bohužel současné uspořádání neumožňuje odborné učebny přestavět ze stávajících místností a předměty jako biologie a chemie se v současné době vyučují v provizorní místnosti v suterénu budovy A. SŠ mimo jiné prověřovala i stavební řešení, ve kterém by se zvýšily stávající budovy o několik pater nahoru, avšak z posudků statiků vyplývá, že toto řešení nelze aplikovat. Jedinou možností, kterou SŠ má, je postavit novou budovu na parc. č. 6376/1. Nové prostory budou cíleně stavěny a zařizovány s ohledem na potřeby školy. V rámci projektu vznikne 6 odborných učeben ve 3. a 4. N.P. nové budovy. Ve dvou učebnách vzniknout odborné laboratoře, jejichž specializace se musí řešit již při výstavbě (nové rozvody médií - voda, plyn, elektřina atd.). Dalším důvodem, proč tyto specializované učebny nevznikají v původních budovách přestavbou kmenových tříd, je jejich časová a finančně náročná stavební příprava. 

SŠ každoročně v březnu provádí mezi studenty anketu spokojenosti, která má elektronickou podobu. V roce 2016 ji vyplnilo asi 60 % žáků. Otázek bylo celkem 25 a studenti se v nich mohli vyjadřovat k celé řadě oblastí studia a života školy. Pro potřeby projektu se jeví výsledek otázky č. 6 „Co je podle tebe v současnosti největším problémem naší školy?". Asi 23 % studentů uvedlo problémy související s nedostatkem prostor, respektive přeplněností třída školy jako celku. S tímto výsledkem se tato oblast stala nejvíce kritizovanou oblastí. 

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

červenec 2024
 
po
út
st
čt
so
ne
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31