FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaProjektyKostka školaOdborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji (2014)
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Lyžování v Dolomitech - Cortina d Ampezzo 2018
Akademie II. - profi (více Rserver)
Mikulášský turnaj
Praktické maturity 09 (více - Rserver)
Okrskové kolo ve florbalu chlapců
Darování krve
2022-01-09 Lyžák - 2. týden
Volejbal - okrsek dívky

Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji (2014)   

Naše společnost čerpá finanční příspěvek na osobní náklady nového zaměstnance z projektu "Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji". Tento projekt je financován z 85 % z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.

Popis projektu

Projekt Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji je zaměřen na zvýšení zaměstnatelnosti a zaměstnanosti uchazečů o zaměstnání, kteří spadají do skupiny mladých osob do 30 let věku. Jejich hlavní nevýhodou oproti ostatním uchazečům o zaměstnání je úplná absence praxe nebo jen minimální pracovní zkušenosti, což má za následek neúspěch při hledání zaměstnání, jež může vést ke ztrátě motivace a seberealizace v profesní oblasti. Těmto uchazečům o zaměstnání je potřeba pomoci vstoupit na pracovní trh, zvýšit jejich odborné dovednosti a znalosti, kvalifikaci a nalézt pro ně adekvátní zaměstnání. Součástí projektu jsou zejména poradenské činnosti, které budou zabezpečovány interně prostřednictvím odborných poradců úřadu práce.

Účastníkům projektu budou poskytnuty služby skupinového a individuálního poradenství s cílem zjistit jejich skutečný zájem, motivaci, kvalifikační předpoklady a osobnostní potenciál pro následný výkon odborné praxe.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zajištění odborné praxe, ale také podpora pracovních míst, které zaměstnavatelé pro cílovou skupinu vytvoří. Účelem projektu je poskytnout mladým lidem do 30 let, prostřednictvím praxe, kvalitní a dlouhodobé zaměstnání. Odborné praxe budou v případě potřeby kombinovány s rekvalifikacemi a interními poradenskými činnostmi, které připraví kandidáty pro efektivní výkon praxe u konkrétního zaměstnavatele.

V případě osob bez dokončené odborné kvalifikace budou poradenské aktivity směřovány ke vstupu do vzdělávacího systému či k opětovnému zahájení přípravy na povolání, a to s využitím kariérového poradenství Úřadu práce.

Cílové skupiny

Cílovou skupinou projektu jsou mladí lidé do 30 let věku, bez rozdílu dosaženého stupně vzdělání, kteří jsou v evidenci na úřadu práce déle než 4 měsíce (ale i do 4 měsíců), a postrádají pracovní zkušenosti nebo mají jen minimální pracovní zkušenosti v souhrnné délce max. 2 roky po ukončení přípravy na povolání.

Osoby z cílové skupiny budou osloveny a vybírány na příslušných kontaktních pracovištích Úřadu práce ve Zlínském kraji.

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

květen 2024
 
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31