Vaše soukromí je pro nás důležité

Profil absolventa

Absolvent Gymnázia Kostka

· je vybaven znalostmi, vědomostmi, dovednostmi a návyky potřebnými nejen pro přijetí, ale především pro úspěšné studium na různých typech a oborech českých i zahraničních vysokých škol;

· zvládá povinné učivo všech všeobecně vzdělávacích předmětů a nad rámec povinného učiva ovládá na nadstandardní úrovni učivo volitelných předmětů;

· aktivně ovládá dva cizí jazyky, jeden z nich na úrovni B2 společného evropského referenčního rámce;

· využívá účelně administrativní software, bezpečně zvládá rutinní operace s ICT a využívá je na podporu svého studia i jako podporu pro řešení běžných situací;

· operuje s obecně užívanými termíny, znaky a symboly, uvádí věci do souvislostí, propojuje do širších celků poznatky z různých vzdělávacích oblastí a předmětů a na základě toho vytváří komplexnější pohled na přírodní, společenské a sociokulturní jevy;

· je schopen kriticky hodnotit společenské normy, umí uplatňovat svá práva a plnit své povinnosti, rozumí principům, na nichž spočívají zákony;

· umí vědomosti, znalosti a dovednosti získané studiem vzájemně propojovat a při posuzování jevů a problémů nacházet samostatně svá osobitá řešení;

· je schopen vhodně prezentovat a obhájit výsledky své práce, je schopen plánovat experimenty a ze získaných informací činit odpovídající závěry, zná zásady myšlenkového i praktického expe-rimentování a dokáže je využívat v praxi;

· chápe zásady týmové práce, je schopen v týmu kvalitně pracovat i tým samostatně řídit;

· je komunikativní, své myšlenky a názory formuluje a vyjadřuje v logickém sledu, vyjadřuje se výstižně, souvisle a kultivovaně v písemném i ústním projevu;

· je tolerantní k názorům jiných, ale také ke kulturním, náboženským, rasovým či duchovním spe-cifikám a odlišnostem, rozumí jejich variabilitě a ctí tradice evropské kultury i vlastního národa;

· má pozitivní vztah k problematice ochrany zdraví a životního prostředí, chápe potřebu osobního rozvoje a má vytvořeny předpoklady pro další harmonický rozvoj svých fyzických a duševních charakteristik.