Předzkouškové kurzy startují od 2. 3. 2024 (test na nečisto) přihlášky: ZDE

18. 03.
Proběhl Memoriál Katky Bělíkové

Ve čtvrtek 14. března proběhl již 11. ročník Memoriálu Katky Bělíkové. Na fotky se můžete podívat v přiložené galerii.

08. 03.
Výsledky přijímacích testů na nečisto

V sobotu 2. března proběhly v prostorách naší školy přijímací testy na nečisto z českého jazyka a literatury a matematiky. Přinášíme Vám jejich výsledky. Na dalším termínu (úterý 12. března a 26. března) proběhne rozbor testu z matematiky a další týden (úterý 19. března a 2. dubna) rozbor testu z českého jazyka.

Celkem bylo možno dostat 100 bodů (50 ČJ  a 50 MAT).

08. 03.
Pozdrav z Alp

Naši lyžaři posílají pozdrav z Alp.

Na hřebeni mají dokonce 20 stupňů, což je pro všechny jejich teplotní rekord pro lyžování.

06. 03.
Sudoku na Kostce

Minulý týden proběhlo na naší škole již tradiční zápolení těch, kteří rádi luští známé japonské hlavolamy. Vítězky školního kola naši školu reprezentovaly i v regionálním kole soutěže tříčlenných družstev a ani zde se neztratily. Jen s mírnou bodovou ztrátou zaostaly za dvěma vítěznými týmy ze vsetínského Masarykova gymnázia.

04. 03.
Maturanti v knihovně

Když se naši maturanti místo před školou shromáždí ráno před Masarykovou knihovnou ve Vsetíně připraveni vyslechnout přednášku o současné české literatuře, znamená to jediné: dospěli v učivu literatury téměř k závěru a maturita, tedy zkouška ověření nabytých znalostí, se neodvratně blíží.

28. 02.
Testy studijních předpokladů pro obor Předškolní a mimoškolní pedagogika

Milí uchazeči o studium.

Zveme Vás na školní přijímací zkoušku studijních předpokladů pro studium oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, která proběhne ve středu 6. 3. 2024 v prostorách Střední školy Kostka. Dostavte se prosím v daný čas k recepci na budově A (tj. budova hned vedle fotbalového hřiště).

Uchazeče jsme rozdělili do časového harmonogramu, podle kterého můžete ke zkouškám přijíždět na určený čas. V přiloženém harmonogramu se najdete podle registračních čísel, na základě, kterých je podána Vaše přihláška v systém DiPSy (zatím nelze používat jiné číslo). Pokud toto registrační číslo neznáte, můžete zavolat do školy paní Martinkové na tel. 736 470 609, která Vám sdělí, na kterou hodinu se ke zkoušce dostavíte.

Ostatní informace máte uvedeny dále, nezapomeňte s sebou přinést potvrzení o splnění limitu v plavání.

Těšíme se na Vás a doufáme, že pro Vás zkouška nebude příliš stresující.

27. 02.
ERASMUS - ukončení projektu 2022-1-CZ01-KA122-VET-000075006 Španělsko.

V minulých dnech byl ze strany Domu zahraničních služeb ukončen projekt Střední školy Kostka  - odborné stáže Erasmus do Španělska. Zúčastnilo se ho 32 studentů +pedagogové a všem patří naše poděkování. Studenti měli možnost poznat práci a život v Katalánsku, seznámili se nejenom s činnostmi a prací v cestovním ruchu, ale také s gastronomií, kulturou a krásami Katalánska. Naše škola už podala následný projekt a pokud vše dobře dopadne, předpokládáme, že první skupina v novém projektu vycestuje na odbornou stáž ERASMUS v červnu 2024. Všem studentům zašleme včas informaci i pokyny, jak bude možné se na stáž přihlásit.

27. 02.
Harmonogram předzkouškových kurzů

Předzkouškové kurzy pro uchazeče o studium budou zahájeny v sobotu 2. 3. 2024. Účastníci se sejdou ve velké červené aule, prezentace proběhne v 8.45 hod. v předsálí auly. Platba 100,-/test hotově na místě.

Archív aktualit

AKTUÁLNĚ OBRAZEM

Memoriál K. Bělíkové - 11. ročník

Nová radnice se mění ve školu

STUDIJNÍ PROGRAMY

Předškolní a mimoškolní pedagogika

Učitelství pro mateřské školy

Pedagogické lyceum

Tělesná výchova a sport

Ekonomika a podnikání

Žurnalistika a média

NÁZORY ABSOLVENTŮ

Veronika Švachová

Učitelka v mateřské škole Valašské Klobouky (absolvovala 2018)

"Jsem velmi spokojená a hodně příprav a rad si beru ze střední školy."

Stanislav Bačo

Student prestižní South Carolina State University USA (absolvoval 2014)

"Kostka škola vás dokáže motivovat k touze něčeho v životě dosáhnout!"

Terezie Tománková

Populární redaktorka a moderátorka TV Prima (absolvovala 1996)

"Tuto školu mohu těm,kteří chtějí něco dokázat, jenom doporučit!"

Jakub Tomek

Student politologie na Univerzitě Hradec Králové (absolvoval 2013)

"Kostka škola mne naučila kriticky myslet a nebát se stát si za svým názorem."

Dominika Madalová

Studentka Trnavské univerzity, obor učitelství anglického jazyka a literatury (absolvovala 2016)

"Veľmi rada spomínam na Kostku, pretože ma veľa naučila."