FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaO školeKostka školaHistorie školyKostka škola2004 - 2008
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Běžky-Javorníky 7.3.2018
Okresní kolo konverzace v NJ
Praha - exkurze G2.A
Vánoční volejbal
Třídní tabla 2015_2016
Rozhovor pana ředitele s pamětnicí
Horský triatlon - HC

2004 - 2008   

Historická změna ve směřování školy, která byla reakcí na měnící se společenské požadavky ve vzdělávání mládeže, přišla po roce 2005. Na jaře 2006 byl završen schvalovací proces, v rámci kterého obdržela škola rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR souhlas s rozšířením oborů studia o humanitně zaměřené obory, a to šestileté humanitní gymnázium a čtyřleté pedagogické lyceum. Jelikož stávající podnikatelské obory zůstaly zachovány, bylo rozhodnuto o zatím poslední změně názvu školy. Od roku 2007 se škola jmenuje Střední škola Kostka.

Pro humanitní obory byl školní rok 2007/08 premiérovým. 1. září 2007 bylo otevřeno po jedné třídě gymnázia a lycea, přičemž zvlášť velký zájem byl o obor Pedagogické lyceum, který je jediným oborem svého typu v regionu. Nové obory znamenaly také nové předměty a kolegy, nová pracoviště. Byla vybudována odborná učebna chemie a fyziky, ve škole se začalo naplno zpívat, malovat, hrát na klavír i provozovat divadlo.

 

L1.A - Historicky první třída pedagogického lycea

Působnost školy se ovšem neomezovala a neomezuje pouze na vzdělávání dětí a mládeže. Škola zpracovala projekty v rámci Evropského sociálního fondu, po jejichž schválení získala finanční podporu Evropské unie a České republiky, a zahájila sérii programů celoživotního vzdělávání pro širokou veřejnost. 
V desítkách kurzů, školení a přednášek se stovky klientů dosud vzdělávají v oblasti informatiky a výpočetní techniky, marketingu, cizích jazyků, rétoriky, psychologie, etikety a společenského chování, ekonomie a účetnictví, techniky administrativy, v základech komunikace apod.

Nejúspěšnějším se bezesporu stal projekt "Ženy a trh práce", určený primárně ženám na mateřské dovolené. Dalšími úspěšnými projekty zaměřenými do řad odborné veřejnosti je Vzdělávací centrum pro pedagogické a řídící pracovníky a centrum rekvalifikačních kurzů.

 

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
ODVOLÁNÍ PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ