FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaO školeKostka školaAreál školyKostka školaBudova C
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Maturitní skupinky 2016
Stáž v Itálii - Březen
Volejbal - okrskové kolo dívky 25.10. 2018
Třídní tabla 2016_2017
Ocenění účastníků prezentiády a fin. gramotnosti
Přednáška polárníka pana Pavlíčka
florbal Jedovnice
Vánoční turnaj tříd 17. 12. 2019

Budova C   

Setrvalý nárůst počtu žáků školy i po roce 2015 a úvahy o otevření Základní umělecké školy Kostka, vedly zřizovatele k rozhodnutí, rozšířit stávající areál školy o novou budovu C, postavenou na parcele č. 6376/1. Výstavba budovy byla zahájena na podzim 2016 a slavnostně otevřena 12. února 2018.

Hlavním cílem projektu výstavby nové školní budovy bylo zvýšení kvality vzdělávání ve vazbě na budoucí uplatnění absolventů na trhu práce prostřednictvím rozšíření stávajících výukových prostor a pořízení moderního vybavení nejen pro střední školu, ale i další vzdělávací subjekty „Kostka", které vznikly v posledních letech a v areálu působí.

V suterénu budovy C je umístěna aula pro 150 posluchačů, kterou využívají nejen středoškolští studenti, ale o víkendech také posluchači studia vysokoškolského. V prvním nadzemním patře je umístěno jedno z oddělení Mateřské školy Kostka a v patře druhém jsou třídy ZUŠ Kostka. V dopoledních hodinách jsou učebny ve 2. patře využívány střední školou, protože většina studentů má ve svém učebním plánu zařazenu výuku hudební výchovy a hru na hudební nástroj.

Ve třetím a čtvrtém nadzemním patře vznikly nové odborné učebny SŠ - dvě multimediální jazykové učebny, učebna fyziky a chemie, učebna biologie, přírodovědné multicentrum a učebna digitálních technologií. V posledním patře je pak umístěn gymnastický sál, využívaný nejen pro výuku gymnastiky a podobných pohybových aktivit u studentů pedagogických oborů, ale v odpoledních hodinách také pro výuku tanečního oboru ZUŠ.

Výstavba nové budovy stála 79 miliónů a byla zčásti financována z projektových prostředků EU (v rámci Integrovaného regionálního operačního programu - Výzva č. 33 - Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol - projekt Zvýšení kapacity a kvality vzdělávacích aktivit SŠ Kostka (2016-2017).

 

 

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA