FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStudentské firmy v loňském školním roce
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Školní kolo mistrovství SŠ v pišqworkách
Turnaj ve florbalu - chlapci
Itálie 1.ročníky
Stužkovací ples
Florbal - dívky
Francie 2023
Dolomity - Val Gardena 11.3.2019
Chemická olympiáda

Studentské firmy v loňském školním roce   

22.09.2023

 

Studentská firma

             V rámci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání žáci vždy dostanou jeden nelehký úkol. Založit si vlastní studentskou firmu. Vše, co se okolo ní týká, řeší přímo ve dvou vyhrazených vyučovacích hodinách zvaných Ekonomické aplikace. Mají na výběr rozdělit se do několika skupin či zůstat jako třída a společně pracovat na jedné velké firmě. Odhodlání se ale meze nekladou, a proto mají možnost založit si svoji vlastní firmičku a podnikat individuálně.

 

            Celý tento program má svůj, velmi důležitý úkol. Má žáky naučit fungovat v podnikatelském světě a aspoň okrajově jim přiblížit, jak vlastně srdce firem funguje. Celý nápad studentských firem spadá pod organizaci JA Czech, neboli pod skupinu lidí, kteří motivují a provází mladé talenty tímto nelehkým oborem.

            V rámci programu JA studentská firma se mohou žáci přihlásit do různých soutěží, které JA Czech organizuje. V celé tvorbě jejich firmy je provází kantor, který se vyzná nejen v podnikatelské sféře, ale má zkušenosti i z předešlých let, a ví, jak soutěže probíhají. Hlavním úkolem vyučujícího je pomoct studentům dostat se za hranice jejich fantazie, sny proměnit v nápad a ten poté zrealizovat.

            Během školního roku 2022/2023 se na naší střední škole Kostka potkalo hned několik povedených firem. Patří mezi ně Bodyify, zaměřující se na výrobu sklenic s motivem ženských těl a pracující s myšlenkou, že každé tělo je krásné. Nebo třeba firma Glassio, která se zaměřila taktéž na výrobu sklenic, tentokrát ale s vizí, že v jednoduchosti je krása. Nelze nezmínit firmu Dissolve, která naši školu reprezentovala i na soutěžích pořádaných JA Czech. V kategorii JA MEDIA CUP se dokonce umístila ve velké konkurenci na krásném třetím místě. Při plánování koncepce vycházela z myšlenky, že je v pořádku cítit se špatně, ale je potřeba s tím něco dělat a nebát se o tom mluvit. Celou myšlenku promítla do plátěných tašek, na kterých se vyjímají obrázky dětí a mladistvých s psychickými problémy. Na projektu spolupracovala Psychiatrická nemocnice Jihlava, která jim pomohla s realizací vize.

            Věříme, že studenti v dalších letech nezavrhnou tuto příležitost a naplno se zapojí do tvorby firem a jejich sny se promění v projekty, které obletí blízké okolí a prorazí do širší veřejnosti. Těšíme se na vaše nápady a doufáme, že i vy přidáte do této školy něco, na co se zde bude ještě dlouho vzpomínat.

 

Sára Fabiánová, P4.C

           

 

 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

prosinec 2023
 
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
13
 14
 15
 16
 17
 18
19
 20
21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31