ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExkurze do Berlína 2019

Florbal cup 28.3.2018

Exkurze do Berlína 2019

09.12.2019

Od 18.listopadu do 21.listopadu vyjeli studenti 3. a 4.ročníku do Berlína. Po téměř dvanácti hodinách dorazili konečně na místo a rovnou vyrazili do víru velkoměsta. Ještě první den stihli procházku večerním Berlínem, kde uviděli například nasvícenou Braniborskou bránu, a poznali tak energii tohoto města. Zakončením večera byla pak návštěva Televizní věže s výhledem na celý Berlín.

Druhý den začal v jedné z nejlepších kaváren Berlína a po dodání energie následovala procházka přes památník Berlínské zdi až do bistra, které začalo před více než 100 lety poprvé nabízet, dnes již typický, Currywurst. Po uspokojení chuťových buněk následovalo navštívení památníku obětem holocaustu složeného z 2711 betonových kvádrů. Večer pak zakončili návštěvou budovy říšského sněmu.

Třetí den se pak vydali do trochu vzdálenějšího koutu Berlína, a to konkrétně na East Side Gallery – největší venkovní galerii na světe. Pokreslená berlínská zeď je dlouhá 1371 metrů a je na ni přes 50 děl umělců z celého světa. Odpoledne každý využil dle svých priorit, někteří šli do Zoo, jiní nakupovat do KaDeWe, další objevovat kouzla berlínských kaváren.

Poslední den dopoledne jsme stihli prohlídku Berliner Dom – největší katedrály Berlína. Kouzla Berlína byste si museli zažít. Odlišná móda, příjemně naladění lidé nebo třeba trumpetista v metru. To je tady normální. Pro poznání berlínské atmosféry přidáváme fotky i video!

Kristýna Vodáková, P4.B

Video ke shlédnutí zde.

Fotogalerie viz link níže:

Exkurze do Berlína 2019