FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaExkurze Praha – P4.B
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Švýcarsko
Maturitní ples 2016
Nultý ročník - 1. setkání
Vánoční turnaj školy 18.12.2017
Stáž v německém Lipsku
2019-12-11 Česko zpívá koledy
Talentové zkoušky
Nultý ročník - 3. setkání

Exkurze Praha – P4.B   

07.10.2019

Exkurze Praha – P4.B

Navštívit naše hlavní město, tedy Prahu, by podle mého názoru měl alespoň jednou za život úplně každý Čech. K objevení její krásy a historie do větší hloubky pomáhají určitě i školní exkurze. Stojí tedy za to je pořádat a mají z nich žáci přínos?

Naše Kostka patří mezi ty školy, které pravidelně uskutečňují tyto exkurze pro žáky čtvrtých ročníků. Jedná se o třídenní pobyt, v jehož programu jsou prohlídky muzeí, výstavy a divadelní představení. Za návštěvu určitě stojí Národní divadlo, což je také součástí exkurze, a které bych já, sama od sebe, zřejmě nenavštívila. Co to znamená? Že díky tomuto „výletu“ jsem se do divadla dostala, „prolezla“ jej s příjemným a vtipným průvodcem od sklepa až po terasu a určitě nelituji. To je to, co podle mě někteří žáci potřebují. Aby bylo vše naplánováno, zařízeno, zaplaceno a nemohli z toho už vycouvat. Touto formou dochází k nenucenému vzdělávání a získávání nových informací. Alespoň mě více bavilo procházet prostory Národního divadla, sledovat tu krásu a bohaté zdobení víc, než sedět v lavici ve škole, kde o tom jen slyším hovořit učitele. Mimo jiné i divadelní představení bylo zvoleno k maturitní četbě: Romeo a Julie v moderní verzi sice nebylo úplně podle klasického scénáře, ale účel také splnilo. Určitě si dílo W. Shakespeara vloží mnoho mých spolužáků, včetně mě, do maturitního seznamu.

Myslím si, že tyto společné exkurze nejen žáky vzdělávají, ale i sbližují. Vytváří se dokonce i nová přátelství a stmeluje se kolektiv. Exkurze však nemusí být dobrým řešením například u problémových tříd, kde by mohlo dojít k problémům a  učitel by mohl být ohrožen. I tak se jedná pro kantory o velkou zodpovědnost, protože Praha je velké město plné turistů, cizinců a jiných nástrah, a je třeba zde dávat na žáky větší pozor. To však neplatí pro naši třídu! Byli jsme vzorní, jak jinak!!!

Nevýhodou za mě bylo málo času, který jsme na všechno měli. Za tři dny se prostě nedá stihnout všechno. Program, velmi bohatý a zábavný, se stával zvlášť poslední den náročným a unavujícím. S tím jsme ale všichni počítali a spánkový deficit, který je nedílnou součástí asi každé školní akce, jsme dohnali cestou domů ve vlaku.

I přesto ale nemůžu říct, že by tato exkurze byla zbytečná. Podle mého názoru by se takovéto akce měly konat na všech středních školách, aby žáci, kteří třeba ještě v Praze nebyli, si ji mohli užít i se vzdělávacím zážitkem. Já osobně jsem si Prahu moc užila, jsem ráda, že naše škola tyto vzdělávací „výlety“ podporuje, a kdybych mohla, jela bych určitě znovu.

Eliška Hrabcová, P4. B

 

Exkurze Praha – P4.B
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA