Narcis za židovské dítě, 2019
Letos vás opět zveme k akci „Zasaď narcis za umučené židovské dítě“.
Letos vás opět zveme k akci „Zasaď narcis za umučené židovské dítě“.
Připomeneme si tím hrůzné události holocaustu v době 2. světové války, kdy byli Židé perzekuováni, vězněni v koncentračních táborech mučeni a vražděni. Aby se na tu dobu nezapomnělo, máte možnost zasadit narcis za konkrétní židovské dítě. Jeho jméno si můžete vyhledat v databázi obětí na portálu Holocaust.
Cena jedné cibulky narcisu je 10,-Kč a bude k dostání u J. Ševčíkové, sborovna A202, či přímo na místě.
Sázet budeme do okolí potoka Jasenice, mezi našimi školními budovami, v pondělí 23. 9. 2019 od 14.00 hodin a ve čtvrtek 26. 9. 2019 od 14.30 hodin.
Narcisy sázíme proto, že připomínají židovskou hvězdu. Padesát žlutých narcisů už tady roste, jsou to ty, které jsme vysázeli v loňském roce. Další k nim letos přidáme.
Zároveň si tím oživíme a rozveselíme své okolí, protože narcisky na jaře zase rozkvetou a budou nám dělat radost. Sázíme je záměrně do trávy a kamenitého podloží kolem potoka, aby nám připomínaly, že děti měly v době války velmi těžký život a abychom si uvědomili, jaké štěstí máme dnes my, že můžeme svobodně žít v míru a demokracii.