FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaO naší škole je slyšet široko daleko
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Florbal krajské kolo dívky - Uherský Brod 19.2.2019
2019-09-25 Středoškolský atletický pohár
Lyžařský kurs Javorka (více Rserver)
Dětský den - M1.A 5. 6. 2019
Volby zástupců do krajského parlamentu mládeže
Stáž v Itálii - Březen
Zasedání k VŠ

O naší škole je slyšet široko daleko   

25.04.2019

O naší škole je slyšet široko daleko

Tento týden zveřejnil Městský úřad Vsetín na svých stránkách dva články, které naši školu výrazně zviditelňují v rámci celého regionu. Se souhlasem města je zveřejňujeme i na našich stránkách.

 

Vsetínský rodák a město Vsetín

Je řada událostí a činů, které reprezentují město Vsetín v širším celostátním či mezinárodním měřítku. Tento měsíc například překročil ve sledovanosti na internetu rozhovor Jaroslava Duška se vsetínským spisovatelem, malířem, ředitelem střední školy, základní umělecké školy a proděkanem fakulty vysoké školy Karlem Kostkou čtvrtmilion diváků (k dispozici na adrese https://www.youtube.com/watch?v=fk4H6lDwfzg).

 

Na to zareagovala i Česká televize 1 a odvysílala v pořadu Gejzír jeho medailon, který je k dispozici na adrese https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/219562235000013/video/687737.

I když se Vsetín rozkládá nedaleko hranic, není rozhodně místem, kde by se dělo málo věcí. A pokud některé z nich přesáhnou hranice regionu, je to pro jméno a publicitu města více než přínosné a dobré.

 

Čtvrtou Fairtradovou školou ve Vsetíně je SŠ Kostka

Pokud jde o zapojení škol do kampaně Fairtradové školy, je Vsetín jednoznačně nejúspěšnějším městem v ČR. Ve středu 17. 4. 2019 získala titul Fairtradová škola již čtvrtá zdejší vzdělávací instituce a zároveň první střední škola – Střední škola Kostka. Již dříve titul získaly ZŠ Ohrada, ZŠ Sychrov a ZŠ Rokytnice. Celkový počet Fairtradových škol v ČR je dvacet osm.

Titul Fairtradová škola předali řediteli SŠ, Karlu Kostkovi zástupci organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která kampaň škol v ČR koordinuje.

Slavnostního předání se zúčastnili i představitelé města Vsetín – starosta Jiří Růžička a místostarostové Tomáš Pifka, Simona Hlaváčová a Pavel Bartoň.

Gratuluji k titulu Fairtradová škola, je výborná zpráva, že jej ponese již čtvrtá vsetínská škola. Je dobře, že jsou lidé, kterým není lhostejný osud jiných na druhé straně Země,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička. Starosta také osobně poděkoval profesorce Jaroslavě Ševčíkové, nositelce ocenění Osobnosti neziskového sektoru za rok 2018, za její práci pro neziskový sektor a školství ve Vsetíně.

Každý ředitel je rád, pokud má ve své škole nadšence z řad kolegů, pracovníků i studentů, kteří nejenom řeční, ale svojí aktivitou dokáží uskutečnit vysněný ideál a docílit díky němu praktických výsledků. Ale chci podotknout, že pro Kostka školu není získání titulu Fairtradová škola praktickým vyústěním jejich práce, to je povzbudivé formální ocenění. Nadřazeno je především to, co ocenění předchází a co je teď a bude v budoucnu jeho obsahem: podpora férovosti jako principu dobrého života a férového podnikání i férového obchodu jako podmínky pro šťastnější zítřky. Kolegyni Jarce Ševčíkové a jejímu týmu moc děkuji, nemám ani nejmenší pochybnost o tom, že bez usilovné lopoty a pracovitosti se samo nic pořádného neurodí. A neurodila by se ani naše Fairtraidová škola, “ řekl ředitel školy Karel Kostka.

Následovala přednáška Stanislava Komínka z Fairtrade Česko a Slovensko o jeho cestě za pěstiteli kakaa do Pobřeží slonoviny. Po celou dobu konání akce občerstvení zajistila Férová kavárna neziskové organizace LÍSKA, která má velkou zásluhu na rostoucí podpoře Fairtrade na Vsetínsku.

SŠ Kostka je soukromá střední škola, která funguje ve Vsetíně od r. 1991. Součástí výuky všech oborů jsou témata rovných příležitostí, odpovědného obchodního partnerství, šetrného přístupu k lidem a přírodě, podpory celosvětovému hnutí za spravedlivější ekonomické vztahy mezi zeměmi globálního Jihu a Severu. Studenti se aktivně účastní mnoha akcí, popř. sami iniciují aktivity seznamující veřejnost s těmito tématy, sami o nich diskutují. Na škole i během akcí pro veřejnost se podporuje i prodej fairtradových produktů, ve školní sborovně a některých kabinetech se pije fairtradová káva.  

Škola se aktivně zapojuje do činnosti Faitradového města Vsetín. Spolupracuje také s LÍSKOU, z. s. a dalšími Fairtradovými školami na území města. Mezi hlavní podpořené akce na podporu fair trade patří například Vsetínský týden pro fair trade nebo Férová snídaně (obě ve spolupráci s Lískou).

O naší škole je slyšet široko daleko
O naší škole je slyšet široko daleko
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA