ÚvodKostka školaAktualityKostka školaPřírodovědná exkurze tříd P2

„Hudebka“ jezdí za hudbou

Přírodovědná exkurze tříd P2

20.09.2019

Studenti P2.A a B se ve čtvrtek 19. 9. 2019 vydali na vzdělávací přírodovědně-chemickou exkurzi do firmy Rudolf Jelínek a.s. ve Vizovicích a do ZOO Lešná.

Ve firmě Jelínek shlédli pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy, kde dochází ke zrání destilátů, a stáčírnu, kde dochází k plnění láhví. Vyslechli si také zajímavou historii této firmy.

Poté vyrazili do ZOO Lešná Zlín, kde už většina z nich několikrát byla, ale tentokrát bylo jejich cílem pozorovat vybrané prvky v etologii živočichů a zaměřit se na ekologii například bodloků, čájí, dželad hnědých, dracény krokodýlovité, hoka pospolitého, chvostana, kuandua, matamaty třásnité či elegantního slunatce. Už z názvů je zřejmé, že nejde o běžně známé živočichy, takže museli získat nové poznatky, a ještě zařadit tyto druhy do správného prostředí.

Přírodovědná exkurze tříd P2