FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaStřední škola Kostka podporuje fair trade
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Volejbal - Turnaj 17.11.
Vodák 2017 - podzim
Okresní kolo ve florbalu chlapců
Pedagogická diagnostika v praxi M3.A 29.1.2019
Lyžák - G4A, P2.A, P2.B
Praha
Lyžování - Karolinka
Pyžamový den

Střední škola Kostka podporuje fair trade    

22.02.2019

Střední škola Kostka se přidala k dalším třem vsetínským školám, které následovaly město Vsetín, a rozhodla se zabojovat o titul Fairtradová škola. Potenciál k tomu má úžasný.

„Fairtradová města“ je mezinárodní iniciativa označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta v oblasti fair trade a podpora prodeje fairtradových produktů v daném místě, o titul usilovaly a dnes ho drží například města jako Londýn, Dortmund, Brusel nebo Řím a také náš Vsetín, a to od r. 2011.

V městech se ke kampani přidávají úřady, církve a školy. Město Vsetín má již tři Fairtradové školy, a to ZŠ Rokytnice, Sychrov a od letošního roku i ZŠ Ohrada a jejich činnost koordinuje organizace LÍSKA, z. s.  Školy mají podle nás velký vliv na šíření myšlenek tohoto hnutí, a to je hlavně spravedlivá odměna pěstitelům plodin, žádná nucená dětská práce a přiměřená péče o životní prostředí. Témata globální výchovy i přímo fair trade jsou na SŠ Kostka součástí školního vzdělávacího programu i tematických plánů předmětů jako jsou základy přírodních věd, biologie i společenské vědy. Problematika je obsažena v průřezových tématech Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Environmentální výchova a Multikulturní výchova.

Na začátku školního roku byla ustanovena řídící skupina tvořená učitelkou a pěti žáky školy. Podporu vedení školy pro aktivity máme a práce s veřejností je naší silnou stránkou. Žáci prezentují Férovou kavárnu na mnohých akcích pro veřejnost, a to i u jiných subjektů, například při předávání ocenění dárcům krve Oblastního spolku ČČK Vsetín, nebo při instalování výstavy Na stromech v zámku Vsetín, ale samozřejmě i doma, na půdě školy, při akcích. Žáci školy se podílejí každoroční Férové snídani na náměstí Svobody v květnu a těší se už na další v tomto roce.

Svět kolem nám není lhostejný. Studují u nás budoucí vysokoškoláci, pedagogové, zejména učitelky z mateřských škol, ale i budoucí podnikatelé či žurnalisté a ti všichni mohou měnit svět. Chceme, aby se uměli rozhodovat a aby se v současném světě orientovali co nejlépe. Proto usilujeme o titul Fairtradová škola.

 

Střední škola Kostka podporuje fair trade
Střední škola Kostka podporuje fair trade
Střední škola Kostka podporuje fair trade
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA