FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaAktualityKostka školaŽA-BA-KO
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Paměťová olympiáda 27.2.2016
2019-11-06 Volejbal chlapci okrsek
Itálie - Rimini 2014
KOSTKAR 2009
Anglie Hastings 15-21.4. 2018
florbal Brod
Jugend debattiert v Havířově

ŽA-BA-KO   

02.06.2019

Ve středu 29. května 2019 se konala již tradiční ŽA-BA-KO, žákovská badatelská konference na téma: přírodní vědy v různých podobách. Konferenci pořádá již několik let LÍSKA, z. s., Muzeum regionu Valašsko, p. o. a Střední škola Kostka, pod záštitou Katedry biologie Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Žáci druhého stupně základních škol a středoškoláci tu mají možnost prezentovat své badatelské projekty, třídní, školní, skupinové, i projekty jednotlivců, zaměřené do oblasti přírodních věd a na letošní, osmý ročník jich přišlo přes sto.

Letos přijeli tradiční hosté, a to žáci 4. ročníku ZŠ v Malenovicích pod vedením paní učitelky Přílučíkové, kteří vždy okouzlí mnohem starší publikum projektem, tentokrát pozvali přítomné na výlet Po Šternberské stezce.

Aktivně se zapojili i žáci ZŠ Ohrada, která v letošním roce získala titul Fairtradová škola, a publiku představili právě myšlenky fair trade.

Z Růžďky přijel Jan Kalina, který nabídl atraktivní téma masožravých rostlin.

Studenti SŠ Kostka prezentovali své ročníkové práce, například Anna Ševčíková na téma Mapování výskytu třídy Turbellaria v okolí Vsetína a Richard Hobšil představil orchideje v přírodní památce Vršky-Díly.

 

V rámci aktuálních témat, která vedl Mgr. Jan Husák, se publikum zapojilo do diskusí na téma povodně na Valašsku či kůrovec. K nedávným hrozícím povodním a velké vodě natočil Jan Husák záběry a fotografie z dronu a ukázal velkou sílu vody, která ale příliš rychle odtekla z naší krajiny. Přítomní přemýšleli nad tím, jak následky různých kalamit zmírnit, i nad tím, jak v krajině vodu účinně zadržovat. Stejně tak diskutovali o kůrovci, kterého majitelé lesů vidí jako nepřítele, ale krajina se díky němu mění k lepšímu, protože ztrácí monotónní vzhled díky monokulturám smrků. Možná teď budou naše lesy pestřejší a přirozenější.

 

Poděkování za aktivní přístup všem zapojeným vyslovila předsedkyně LÍSKY Mgr. Iva Koutná, i vedoucí Katedry biologie Univerzity Palackého, dr. Martin Jáč. Velký dík patří všem zapojeným žákům, ale i jejich vyučujícím, kteří je motivovali a povzbuzovali k výjimečným nadstandardním výkonům.

Na závěr se účastníci prošli muzeem, navštívili jak přírodovědnou expozici ve věži, tak i další stálé expozice či aktuální výstavy, a tím příjemně završili hezké dopoledne plné nových podnětů a zážitků.

 

Jaroslava Ševčíková

 

Reportáž v regionální televizi: http://www.regionalnitelevize.cz/cz/2-regiony/13-zlinsky-kraj/2-valassko.html?id=47354

ŽA-BA-KO
ŽA-BA-KO
ŽA-BA-KO
ŽA-BA-KO
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

info@kostka-skola.cz  

+420 571 415 832

+420 603 810 271

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘEDBĚŽNÁ PŘIHLÁŠKA