ÚvodKostka školaAktualityKostka školaZemřela Mgr. Martina Borská

Třídní tabla 2017_2018
Poděkování úspěšným miss z P2.A

Zemřela Mgr. Martina Borská

Milí studenti, milí kolegové, přátelé a kamarádi.

Jistě jste si povšimli černé vlajky, kterou jsme tento týden nad budovou školy vyvěsili. Vždy to znamená bolestnou a smutnou událost, bezprostředně se dotýkající všech, kteří mají s naším společným světem v Kostka škole něco společného. Mnozí z Vás už dostali informaci od Honzy Borského a vědí, že důvodem je úmrtí jeho paní, naší milé kolegyně, kamarádky, skvělé češtinářky a nesmírně obětavé učitelky Mgr. Martiny Borské, jejíž přístup a vztah ke studentům jsem vždycky považoval za příkladný a byl jsem šťastný, že ji v pedagogickém sboru mám.

I poté, co vážně onemocněla, neponechala své studenty stranou a do poslední možné chvíle se jim věnovala. Naplňovala svoji touhu učit, potkávat se a předávat zkušenosti, názory, emoce … Z mého pohledu bojovala jako lvice a nevzdávala boj o uzdravení ani ve chvílích, kdy naděje byla mizivá. Nakonec svůj boj prohrála, ale úsilí, které nám předvedla, je obdivuhodné a inspirující.

Mám Martinu hluboko v srdci a tam i zůstane, nejenom jako špičková učitelka, ale jako skvělý, milý, jedinečný, chápavý a vstřícný člověk.

Čest její památce.

Karel Kostka