FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Vyhledávání
 
 
ÚvodKostka školaKostka rádioKostka školaABSOLVENTSKÉ ROZHOVORY
 
 
 

Newsletter

 

Chcete dostávat do Vaší e-mailové schránky informace o zajímavých akcích, které chystáme na Kostka škole? Zadejte níže Váš e-mail.

 

 

 
 

Nenudíme se!

 
Konverzační soutěž v NJ
Malování třídy P2.A
Darování krve 6. 2. 2019
Vánoční Vídeň
Volejbal
Maturitní skupinky 2020
2021-11-30 DEN KNÍRÁČŮ
Anglie - Plymouth

ABSOLVENTSKÉ ROZHOVORY   

“Prostě si seženete hosta, připravíte otázky, vezmete diktafon, nebo si sednete do studia a nahrajete bezvadný rozhovor, který poslouží jako vstupenka k maturitě”. Wow, fakt super. Tohle pro někoho, kdo v životě nemluvil do mikrofonu a nemá se zpovídáním lidí žádné zkušenosti, může být pěkný oříšek. Ale žádný strach, ve finále to zvládne každý.

Nejdůležitější je výběr samotného hosta. Využijte toho, že si sami můžete vybrat osobu, která Vás zaujala a víte, že dokáže zaujmout i ostatní. Vybíráte si z oblasti, která je vám blízká. Ať už je to muzikant, hokejista, či váš tatínek. Pak už si jen připravíte okruh otázek, domluvíte setkání a je to. Dál už to jde samo.

Hlavní je zachovat klid a rozhovor brát jako přátelský pokec. Samozřejmě stále na jisté profesionální úrovni. Mít skvělou přípravu a především vhodně vybrané místo pro nahrávání je cesta k úspěchu. A málem bych zapomněla, stud hoďte za hlavu. Uvidíte, že se vám i tenhle rozhovor ze střední bude jednou hodit. Stejně jako mně.

 

Rozhovor: Vlastimil Mach - kameraman
 

Vlastimil Mach je kameraman pro hranickou regionální televizi, kterou také pod svou vlastní televizí TV Mach spravuje. Je to obyčejný člověk s neobyčejným životním příběhem. Kousek ze svého života poodhalil v rozhovoru, kde se svěřil i s nejtěžšími obdobími svého života.

Autorka: Alice Lacková (duben 2021)

 
 
Rozhovor: Marek Janičík – režisér a scénárista
 

Marek Janičík je úspěšný slovenský filmový scenárista a režisér. Jeho dokumentární tvorbu můžete vidět na řadě festivalů i na obrazovkách České televize. Kromě toho vyučuje na univerzitě a na základní škole. Napsal scénář pro celovečerní film Amnestie. Snímek je podle Mareka příkladem toho, jak můžeme atraktivní formou oživit odkaz Sametové revoluce a zvýšit historické povědomí diváků.

Autor: Michal Mazánik (duben 2021)

 
 
Rozhovor: Marek Lukačovič - Bez práce (ne)jsou koláče!
 

Marek Lukačovič je sportovec tělem i duší, ale zároveň autorem instagramového a facebookového profilu zakusni.sa, jehož prostřednictvím si od října minulého roku mohou obyvatelé slovenské Trnavy objednávat čerstvé pečivo z pohodlí jejich domova.

 

Autorka: Natalia Koláčková (květen 2021)

 
 
Rozhovor: Pavel Čureček – pedagog
 

Absolvent pedagogické fakulty v Olomouci Pavel Čureček nám sdělil, kde čerpá inspiraci do svého šatníku a kde nakupuje své kousky. Pavel procestoval kus světa a hodně si všímá lidí kolem sebe, tak nám zodpověděl, jestli se podle něj lidé oblékají lépe v USA, nebo v Evropě.

Autorka: Adéla Šerá (duben 2021)

 
 
Rozhovor: Klára Chmelařová - režisérka
 

Mladá, sympatická a multi-talentovaná holka původem ze Vsetína, ovšem v Česku na ni často nenarazíme – je totiž oddaná cestování. O film se začala zajímat již v 9. třídě a později se jej taky rozhodla studovat. Její místo je za kamerou, případně psacím strojem, neboť píše i scénáře. Klářina tvorba prorazila až do zahraničí.

Autorka: Michaela Žabčíková (duben 2021)

 
 
Rozhovor: Klára Lümelová - studentka španělského gymnázia v Olomouci
 

Klárku znám asi deset let. Tancovaly jsme spolu v základní umělecké škole a zažily spolu řadu zlomových okamžiků. Často spolu vedeme dlouhé debaty, ve kterých se ne vždy na všem shodneme, protože jsme každá trošku jiná osobnost, a právě proto mi přišlo vhodné udělat s ní rozhovor o naší generaci. Pocházíme sice každá z jednoho města a životem jdeme víceméně společně, i tak se naše hodnoty a pohledy liší.

Autorka: Anna Ševčíková (duben 2021) 

 
 
Rozhovor: Veronika Trnková – oběť autonehody a matka vozíčkáře
 

Inspirativní žena, která překonala mnohé nesnáze, jaké ji život přichystal. Veronika Trnková je matka 15leté Káji, která po následcích nehody skončila jako tří letá na vozíčku. Havárie jim změnila život od základu.

Autorka: Sára Šnaidrová (duben 2021)

 
 
Rozhovor: Tomáš Krupa starší – tenisový trenér
 

Tomáš Krupa stál za vzestupem takových hvězd jako jsou Ctislav Doseděl, Radek Štěpánek či Tomáš Berdych. Z pozice trenéra vedl rovněž Karolínu Plíškovou nebo Barboru Strýcovou, loni koučoval i Slováka Lukáše Kleina. Tento rok vede nadějnou mladou tenistku Lindu Noskovou, se kterou před pár dny odletěl na turnaj French Open.

Autor: Tomáš Krupa (červen 2021)

 
 
Rozhovor: Martina Změlíková – absolventka Kostka školy
 

Slečna jménem Martina Změlíková je 20 letá absolventka Střední školy Kostka v oboru Učitelství pro mateřské školy. Jako jedna z prvních maturantů v období coronavirové krize sděluje, jaká pro ni daná situace byla. Popisuje možnosti, jak se s ní vypořádat a hlavně, jak ji v této situaci pomáhalo opravdové kamarádství.

Autor: Karel Ritnošík (duben 2021)

 
 
Rozhovor: EMMA SMETANA – zpěvačka a moderátorka
 

Inspirativní žena, která je tváří mnoha talentů. Bývalá moderátorka televize Nova, nynější moderátorka DVTV. Také muzikantka, která s vlastní kapelou objíždí Česko. Spatřit jsme ji mohli i v několika českých filmech a seriálech. Domluví se česky, francouzsky, anglicky, německy, španělsky a hebrejsky. Tři roky je také hrdou matkou. Řeč je o Emmě Smetana.

Autorka: Nikol Panošová (2020)

 
 
Rozhovor: Veronika Cifrová Ostrihoňová - moderátorka
 

Žena, která i přes svou stydlivost v dětství moderuje talk show Sit Down Stories a natáčí reportáže v rámci televize Markíza. Ve svém životě již okusila život v Paříži a New Yorku a svými činy inspiruje lidi i na sociálních sítích. Své zvučné jméno využívá k podpoře nadačních organizací a jednu by i chtěla založit.

Autorka: Nikol Panošová (duben 2020)

 
 
Rozhovor: Jana Červenková - maskérka
 

Mladá maskérka a vizážistka Jana Červenková je rodačka z Valašských Příkaz. Dokázala se probojovat od úplného začátku až k filmům, které všichni dobře známe. V Českém lvu byla nominována za nejlepší masku ve filmu Hastrman. V oboru pracuje už 10 let. Dozvíme se: Jak se stala známou maskérkou a čím je zajímavé prostředí filmů?

Autorka: Adéla Mišová (duben 2020)

 
 
Rozhovor: Luboš Jenáček – hokejový trenér
 

Luboš Jenáček začal s hokejem ve svých čtyřech letech ve Zlíně. Jako junior již nahlédl do extraligového A-týmu, poté přišla vojna, kde hrál za Duklu Tábor. Srdce ho ale táhlo na Vsetín, v extralize vyhrál dva tituly. Potom hrál za Třinec, Havířov, Kralupy a Uherské Hradiště, kde přešel na trenérskou lavici. Od roku 2016 je trenérem vsetínského A-týmu.

Autor: Šimon Jenáček (březen 2020)

 
 
Rozhovor: Tomáš Šimko - učitel a ICT koordinátor
 

Na studentském Kostka rádiu host Ing. Tomáš Šimko přibližuje posluchačům své profesní role učitele a ICT koordinátora v jedné osobě. Vysvětluje recept na každodenní úsměv na tváři, či jak se stane, že člověk naváže spolupráci s takovým gigantem, jakým je Microsoft.

Autor: Daniel Žlebek (únor 2020)

 

 
 
Rozhovor: Kristýna Vodáková - studentka a zakladatelka festivalu
 

Studentka střední školy Kostka, předsedkyně zastupitelstva dětí a mládeže v Novém Jičíně, místopředsedkyně parlamentu dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, zakladatelka festivalu CoffeeCake a founder kampaně "Jsem..."  a milovnice kávy a cestování. Ne, to není začátek vtipu. To je Kristýna Vodáková.

Autorka: Klára Vajglová (leden 2020)

 
 
Rozhovor: Dagmar Najdenova - cestovatelka a bývalá baletka
 

Dámakterá svůj život zasvětila baletu a cestování. Dagmar Najdenova nás provedla zákulisím své baletní kariéry a povyprávěla o svých cestách, které jí může kdekdo závidět. Je povolání baletky opravdu tak náročné? Jak v sedmdesáti letech zvládla měsíční turistické pobyty v cizině? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v rozhovoru.

Autorka: Anna Boráková (únor 2020)

 
 
Rozhovor: Jasněna Vláhová - zakladatelka hodinářské firmy JVD
 

Jasněna Vláhová je podnikatelkou a zakladatelkou hodinářské firmy JVD. Po letech si také splnila sen a otevřela malý penzion v Novém Městě nad Metují. Prozradila něco z úplných začátků firmy, jaké to je každý den pracovat s rodinou až po rady k úspěšnému podnikání.

Autorka: Nikola Ježová (březen 2020)

 
 
Rozhovor: Klára Janečková - spisovatelka
 

Klára Janečková je česká spisovatelka a dětská psycholožka pocházející z Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem. Za celou kariéru ji prozatím vyšlo jedenáct úspěšných knih a na dalších již pracuje. Psaní vnímá jako svou terapii a lásku, nikoli jako práci, a to již od dětství, kdy začala tvořit první povídky.

Autorka: Simona Langerová (duben 2020)

 
 
 
 
 
 

O škole

 

Navigace

 

Kontakt

 

Odkazy

Střední škola Kostka je certifikovanou školou v rámci mezinárodního programu IES (International Education Society) a již více než 10 let má jako jedna z mála českých středních škol přidělený hodnotící rating BBB tj. VYSOCE ERUDOVANÁ A PROFESIONÁLNĚ VEDENÁ INSTITUCE.

Více zde

Střední škola Kostka s.r.o.
Pod Pecníkem 1666
75501 Vsetín
Zlínský kraj
 

 

 

IROP

 

OP JAK

 

 

 

 
 

© 2016 | kostka-skola.cz

FACEBOOK
KOSTKA RÁDIO
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Kalendář akcí

květen 2024
 
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
 12
 13
 14
 15
 16
 17
 18
 19
 20
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31